FUNDACJA KRESY W POTRZEBIE

HARCERZE ZHR ORGANIZUJĄ AKCJĘ PACZKA

 

Jak co roku tuż przed Bożym Narodzeniem harcerze ZHR organizują Akcję Paczka, w ramach której udamy się ponownie do naszych Rodaków na Kresach i pewnie jak co roku będziemy musieli zmierzyć się z wieloma przeciwnościami – Ci, którzy już byli wiedzą, ze wyjazd nie należy do łatwych ale możliwość spotkania Polaków tam na Kresach, możliwość spędzenia z nimi czasu jest chyba najlepszą nagrodą za trudy które przed nami, którym trzeba będzie stawić czoła.

 

W tym roku nasza Fundacja ponownie jest zaangażowana i wpiera harcerzy w ich działaniach – zależy nam, aby ta pomoc dotarła do jak największej grupy Polaków. W związku z powyższym zwracamy się z uprzejmą prośbą o wspieranie tej jakże cennej inicjatywy i przekazywanie darów, które trafią do naszych Rodaków.

Chcąc uprzedzić pytania dotyczące wsparcia materialnego Akcji informujemy wszystkich zainteresowanych że oprócz wsparcia finansowego, które jest niezbędne do podejmowania przez Fundację kolejnych działań na rzecz naszych Rodaków na Kresach, zależy nam też na produktach spożywczych, które możemy dodać do przygotowywanych paczek.

Najczęściej wskazywanymi przez naszych rodaków produktami na które jest największe zapotrzebowanie są podstawowe produkty typu: mąka (dobrej jakości, tortowa, pszenna, krupczatka, itp), ryż, kasza (jęczmienna, jaglana, gryczana,pęczak, perłowa), różne rodzaje makaronów, olej, także oliwa z oliwek (lepiej w plastikowej butelce) i wszystkie ww. produkty w mocnych, trwalszych niż papier opakowaniach. Produkty bardziej „luksusowe”, typowo świąteczne, nadające wyjątkowy charakter paczkom. Najróżniejsze przyprawy typu: pieprz(czarny, ziarnisty, kolorowy, cytrynowy itp…), ziele angielskie, liść laurowy, majeranek, zioła prowansalskie, imbir mielony, pieprz ziołowy, papryka słodka i ostra, oregano, bazylia, rozmaryn, mieszanki przypraw typu vegeta, kucharek, ziarnka smaku zwykłe i ziołowe, kostki rosołowe, żelatyna, kwasek cytrynowy, ocet balsamiczny, soda oczyszczona itd, itp…Dodatki i przyprawy do ciast i deserów: galaretki, budynie i kisiele wszelkich smaków i kolorów, cukier wanilinowy i cynamonowy, cynamon, proszek do pieczenia, drożdże (instant), bakalie (rodzynki, migdały,płatki migdałowe, suszone morele, żurawina, daktyle, figi i inne owoce), wiórki kokosowe, są też dostępne gotowe mieszanki bakalii. Mile widziane różnego rodzaju posypki do ciast, kakao (najlepiej Wedla), polewy do ciast, najróżniejsze „ozdobniki” typu pisaki, kuleczki, masa makowa. Oczywiście „gotowe” słodycze takie jak czekolada, czekoladki, krówki i tym podobne smakołyki, najlepiej polskie, a przynajmniej z polskimi napisami (dzieci potrafią, rozwijać papierki i czytać bo to po „naszemu”). Można wspomnieć o konserwach mięsnych, ale lepszych, raczej szynka i gulasz angielski, a nie mielonka czy turystyczna, a także rybne typu szprotki, makrela, śledź, tuńczyk itp. Do paczek chcemy też dodawać produkty niespożywcze typu pasta do zębów, szampon, żel do mycia, pianka do golenia, golarki, odżywka do włosów, małe opakowania proszku do prania, uniwersalne kosmetyki jak: krem nivea (najzwyklejszy), balsam do ciała, dezodorant, krem do rąk. Bardzo cennym dodatkiem do paczek wbrew pozorom są również kalendarze o tematyce polskiej.

Miejsce zbiórki darów potwierdzimy z harcerzami ZHR w pierwszym tygodniu grudnia.

Przypominam, że bez przerwy prowadzimy również zbiórkę książek i podręczników polskich, które zostaną przekazane do polskich szkół.

 

 

Darowizny na konto Fundacji

Osoby, które chcą wesprzeć akcję finansowo mogą również wpłacać darowizny bezpośrednio na konto Fundacji:

Fundacja Kresy w Potrzebie

nr konta: Alior Bank SA: 94 2490 0005 0000 4520 7799 3602

adres internetowy: www.kresywpotrzebie.pl

 

Kontakt z Fundacją

kontakt@kresywpotrzebie.pl

tel.: +48 605 588 792