FUNDACJA KRESY W POTRZEBIE

AKCJA PACZKA 2016 – PRZYGOTOWANIA

 

Jak co roku tuż przed Bożym Narodzeniem po raz kolejny chcemy ruszyć z paczkami do naszych Rodaków na Kresach. Aktywnie wspierając harcerzy, w zeszłym roku na paczki zebraliśmy blisko 10 ton darów z których przygotowaliśmy prawie 650 paczek, oraz przekazaliśmy dużą ilość materiałów pielęgnacyjnych dla osób starszych.

 

W tym roku jest szansa aby tych paczek było jeszcze więcej. Nie przez przypadek akcja ta – zapoczątkowana wiele lat temu przez grupę harcerzy ZHR – jest obecnie największą akcją pomocową na rzecz naszych Rodaków na Kresach, do której dołączają z roku na rok kolejne szkoły, przedszkola, grupy lokalne oraz stowarzyszenia i władze samorządowe. Dlatego już teraz zapraszamy Was wszystkich, którzy byli z nami w latach poprzednich ale i tych, którym się nie udało z nami pojechać do wsparcia tej akcji i aktywnego uczestnictwa w niej. Ci, którzy już nas wspierali wiedzą, ze nie jest łatwo, ale możliwość spotkania naszych rodaków z Kresów, możliwość spędzenia z nimi czasu jest chyba najlepszą nagrodą za trudy które przed nami, którym trzeba będzie stawić czoła. Zachęcamy również grupy lokalne do organizowania zbiórek darów w swoich środowiskach.

 

Paczki

Termin pakowania paczek w Warszawie, a zarazem ostatni termin kiedy można przekazać dary do paczek to 10-11.12. W sobotę 10.12 odbędzie się zwożenie wszystkich darów do magazynu w Aninie oraz w godzinach wieczornych ich wstępna segregacja. W niedzielę 11.12 od godziny 8.00 będziemy pakować paczki – także proszę o obecność i wsparcie.

Dary będzie można również przekazać w następujący sposób:

7.12 w godzinach 18-20 będziemy prowadzić zbiórkę na pl. Bankowym do dużego transportera

9.12 w godzinach 18-20 będzie można dostarczyć dary bezpośrednio do magazynu (ul. VI Poprzeczna 23)

inne terminy dostarczenia darów oraz pomoc przy odbiorze darów po zbiórkach proszę uzgadniać bezpośrednio ze mną.

 

Dary do paczek

Podobnie jak w roku ubiegłym podstawowymi produktami, na zbiórce których należy się skupić to chemia domowa (proszki i płyny do prania, do płukania, do mycia, dezynfekujące, pasta do zębów, szampony, żel do mycia, mydła w płynie i w kostce pianka do golenia, golarki, uniwersalne kosmetyki jak: krem nivea (najzwyklejszy), balsam do ciała, dezodorant, krem do rąk. Prosimy również o podstawowe medykamenty (witaminy, strepsilsy, apap, woda utleniona, środki opatrunkowe, żele, gripexy). Bardzo przydatne będą również materiały do pielęgnacji osób starszych (podkłady higieniczne, pieluchomajtki, kremy na odleżyny).

Doskonałym uzupełnieniem tych paczek będą słodycze, przyprawy, kawy, herbaty, oraz kalendarze na rok 2017 z tematyką polską, historyczną etc.

 

 

Darowizny na konto Fundacji

Osoby, które chcą wesprzeć akcję finansowo mogą również wpłacać darowizny bezpośrednio na konto Fundacji:

Fundacja Kresy w Potrzebie

nr konta: Alior Bank SA: 94 2490 0005 0000 4520 7799 3602

adres internetowy: www.kresywpotrzebie.pl

 

Kontakt z Fundacją

kontakt@kresywpotrzebie.pl

tel.: +48 605 588 792