FUNDACJA KRESY W POTRZEBIE

POMOC DLA POLAKÓW Z MARIUPOLA

 

Dziękuję za wspólną pracę dla Polaków na wschodzie, w Mariupolu. Oni czekają na możliwość przyjazdu do Polski, oby jak najszybciej.

 

Cezary Andrzej Jurkiewicz:

– Państwo polskie musi stanąć po stronie Polaków na Wschodzie, którzy chcą wrócić do kraju – mówiła dziś kandydatka PiS na premiera Beata Szydło. Wraz z wolontariuszami przygotowała paczki dla rodaków z Mariupola.

Jak na razie władze nie chcą sprowadzić nawet kilkudziesięciu Polaków z Mariupola, nie mówiąc już o haniebnej polityce repatriacyjnej. O los naszych rodaków z Mariupola upomina się Beata Szydło.

– Dzisiaj polskie państwo musi stanąć po stronie naszych rodaków, którzy są na Wschodzie i chcą powrócić do swojej ojczyzny, do swoich korzeni. To jest nasze zobowiązanie moralne, a także obowiązek wobec osób, które przez tak długi czas nie mają wsparcia – powiedziała Beata Szydło, wiceprezes PiS, kandydatka na urząd premiera RP.

Z wolontariuszami „Kresy w potrzebie – Polacy Polakom” Beata Szydło przygotowała paczki, które trafią do Polaków w Mariupolu. W siedzibie Caritasu woluntariusze przygotowali dotąd ok. 100 paczek. Są w nich produkty żywnościowe, chemiczne, produkty dla dzieci.

 

 

Darowizny na konto Fundacji

Osoby, które chcą wesprzeć akcję finansowo mogą również wpłacać darowizny bezpośrednio na konto Fundacji:

Fundacja Kresy w Potrzebie

nr konta: Alior Bank SA: 94 2490 0005 0000 4520 7799 3602

adres internetowy: www.kresywpotrzebie.pl

 

Kontakt z Fundacją

kontakt@kresywpotrzebie.pl

tel.: +48 605 588 792