FUNDACJA KRESY W POTRZEBIE

ZBIÓRKA DARÓW DLA POLAKÓW NA BIAŁORUSI

 

„Po raz pierwszy w życiu doświadczyłem bezinteresownej, pełnej szacunku miłości młodego pokolenia. Ci ludzie byli jak dawniejsze pokolenia, które się szanowały, dzieliły między sobą, nie oglądały się za zapłatą. Całe moje życie to tułactwo, teraz jestem u kresu, ale dane mi było 17 grudnia 2016 roku, przeżyć choć na chwilę kawałek nieba. Dziękuję Tobie Polsko, która masz takich synów i córki. Dziękuję organizatorom, którzy swoimi czynami ukazują nam niebo. Niech Bóg Wam wynagrodzi i błogosławi”.

 

Drodzy Przyjaciele!!!

To jedno ze świadectw jakie otrzymaliśmy po ostatniej, bożonarodzeniowej edycji Akcji „PACZKA” – akcji, która bez Waszego wsparcia i zaangażowania nie byłaby możliwa do przeprowadzenia. Takich świadectw otrzymaliśmy wiele… To właśnie one motywują do dalszego działania, do podejmowania nowych wyzwań. Takim wyzwaniem będzie z pewnością wielkanocna edycja Akcji „Paczka”, którą chcemy zapoczątkować.

Wielkanoc jest najstarszym i najważniejszym świętem chrześcijańskim. Upamiętnia śmierć krzyżową i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Ale jest też czasem, który kojarzy się nam wszystkim z kolorowymi pisankami, mnóstwem pysznego jedzenia, śmigusem dyngusem i wieloma innymi przyjemnymi rzeczami.

Ważne jest abyśmy w tym przedświątecznym zabieganiu znaleźli chwilę, aby pomyśleć właśnie o naszych Rodakach na Kresach. Wielu z nich, będących u kresu swych dni żyje bardzo skromnie, czasami na granicy nędzy. Takie wsparcie z Waszej i naszej strony jest dla Nich ważne i potrzebne, ale to nie o paczki tak naprawdę chodzi. Paczka to tylko pretekst, bo o wiele cenniejsze są odwiedziny i rozmowa, podczas których nieraz pojawiają się łzy przeplatane radością płynącą właśnie z tego spotkania. Dlatego zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie tego jakże ważnego i trudnego przedsięwzięcia, bo wiemy, że i tym razem nie obejdzie się bez Waszej pomocy, na którą ogromnie liczymy.

Tym razem wspierają nas: Wawerscy Legioniści, Szczep 147 „Błękitni”, a patronat medialny objęło Radio Warszawa i TV Republika!!!

 

 

Tradycyjnie oprócz wsparcia materialnego czy finansowego kierowanego na konto Fundacji (które też jest bardzo ważne) zwracamy się z prośbą o udostępnianie informacji o Wielkanocnej Akcji PACZKA oraz innych naszych działaniach w swoich środowiskach.

Do paczek zbieramy takie produkty jak: chemia domowa (proszki i płyny do prania, do płukania, do mycia, dezynfekujące, pasta do zębów, szampony, żel do mycia, mydła w płynie i w kostce pianka do golenia, golarki, uniwersalne kosmetyki jak: krem nivea (najzwyklejszy), balsam do ciała, dezodorant, krem do rąk. Prosimy również o podstawowe medykamenty (witaminy, strepsilsy, apap, woda utleniona, środki opatrunkowe, żele, gripexy). Doskonałym uzupełnieniem tych paczek będą słodycze, przyprawy, kawy, herbaty, makarony, cukier, mąka, oleje. Pamiętajmy, że z paczkami trafiamy zazwyczaj do osób starszych dlatego też bardzo przydatne będą również materiały do pielęgnacji osób starszych (podkłady higieniczne, pieluchomajtki, kremy na odleżyny).

 

Zainteresowanych wolontariuszy wsparciem przy przygotowywaniu paczek, a także gotowych do wyjazdu prosimy o kontakt z nami.

Do zobaczenia niebawem na Kresach!!!

 

 

Darowizny na konto Fundacji

Osoby, które chcą wesprzeć akcję finansowo mogą również wpłacać darowizny bezpośrednio na konto Fundacji:

Fundacja Kresy w Potrzebie

nr konta: Alior Bank SA: 94 2490 0005 0000 4520 7799 3602

adres internetowy: www.kresywpotrzebie.pl

 

Kontakt z Fundacją

kontakt@kresywpotrzebie.pl

tel.: +48 605 588 792