FUNDACJA KRESY W POTRZEBIE

AKCJA WIELKANOCNA PACZKA 2018

 

Nasza Fundacja zorganizowała wielkanocną akcję PACZKA skierowaną do naszych Rodaków na Kresach. Podczas tegorocznej zbiórki przed Świętami Wielkiej Nocy przygotowano ponad 800 paczek, które dzięki wolontariuszom trafiły do polskich rodzin z obwodu grodzieńskiego na Białorusi.

 

Paczki, podobnie jak w roku ubiegłym zawierały chemię domową (proszki i płyny do prania, płukania i dezynfekujące, pasty do zębów, szampony, żele do mycia, mydła w płynie i w kostce, pianki do golenia, golarki, kosmetyki uniwersalne), podstawowe medykamenty (witaminy, wodę utlenioną, środki opatrunkowe, żele) oraz materiały do pielęgnacji osób starszych (podkłady higieniczne, pieluchomajtki, kremy na odleżyny).

Uzupełnieniem paczek były zabawki, słodycze, przyprawy, kawy, herbaty, kakao, oleje, makarony, ryże, kasze, cukier oraz kalendarze na rok 2018, zwłaszcza te związane ze 100-leciem odzyskania niepodległości przez Polskę, a także z krajobrazami, historią.

Przygotowania do tegorocznej Akcji Paczka trwały od kilku miesięcy. Z inicjatywy Mazowieckiego Kuratora Oświaty w lutym br. odbyło się spotkanie poświęcone współpracy ze szkołami na Białorusi, w którym uczestniczyło ponad 120 szkół z Mazowsza.

W akcję zorganizowaną przez Fundację „Kresy w Potrzebie–Polacy Polakom” włączyło się m.in. Kuratorium Oświaty w Warszawie i Mazowiecka Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy. Patronat nad akcją objęła Polska Fundacja Narodowa.

 

TVP Polonia 24 – Wielkanocna Akcja Paczka dla Białorusi OGLĄDAJ

 

Redemptoryści Białoruś CZYTAJ WIĘCEJ

 

Kuratorium Oświaty w Warszawie PATRONAT

 

 

Darowizny na konto Fundacji

Osoby, które chcą wesprzeć akcję finansowo mogą również wpłacać darowizny bezpośrednio na konto Fundacji:

Fundacja Kresy w Potrzebie

nr konta: Alior Bank SA: 94 2490 0005 0000 4520 7799 3602

adres internetowy: www.kresywpotrzebie.pl

 

Kontakt z Fundacją

kontakt@kresywpotrzebie.pl

tel.: +48 605 588 792