FUNDACJA KRESY W POTRZEBIE

III EDYCJA WERNISAŻU W BIAŁYMSTOKU „POLSKA TRADYCJA W MOJEJ RODZINIE”

 

18 kwietnia 2018 r. w parafii p.w. Najświętszego Odkupiciela w Grodnie na Dziewiatówce zostały ogłoszone wyniki III edycji parafialnego Konkursu „Polska tradycja w mojej Rodzinie. Wielkanoc”. Konkurs był ogłoszony w następujących kategoriach: wiersz własny, praca plastyczna, praca ręczna.

 

Celami Konkursu było: kształtowanie poczucia własnej tożsamości, uwrażliwienie na piękno polskiej wielkanocnej tradycji rodzinnej, prezentacja oraz popularyzacja ciekawych polskich tradycji rodzinnych na Kresach. Prace konkursowe można było podziwiać na wystawie w naszym Kościele już od Niedzieli Palmowej. W konkursie wzięło udział 48 osób w wieku od 6 lat do ponad 50 lat.

W ogłoszenie wyników Konkursu z wręczeniem dyplomów oraz nagród uczestnikom wzięła udział Konsul Rzeczypospolitej Polskiej w Grodnie pani Izabela Rybak. Uczestnicy Konkursu przybyli na podsumowanie Konkursu wspólnie ze swoimi Rodzinami oraz znajomymi.

Wszyscy uczestnicy Konkursu zajęli czołowe miejsca. Nie sposób było wyłonić najlepszych. Wszystkie prace, czy to plastyczne, czy to ręczne zasługiwały na najwyższą ocenę. Dlatego wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Konsulat Generalny RP w Grodnie, Fundację „Kresy w Potrzebie – Polacy Polakom” oraz parafię p.w. Najświętszego Odkupiciela w Grodnie.

Serdecznie dziękuję i gratuluję wszystkim uczestnikom Konkursu za chęć oraz wezwanie, którego podjęli się biorąc udział w III edycji parafialnego Konkursu o polskiej wielkanocnej tradycji w Rodzinie.

 

 

Darowizny na konto Fundacji

Osoby, które chcą wesprzeć akcję finansowo mogą również wpłacać darowizny bezpośrednio na konto Fundacji:

Fundacja Kresy w Potrzebie

nr konta: Alior Bank SA: 94 2490 0005 0000 4520 7799 3602

adres internetowy: www.kresywpotrzebie.pl

 

Kontakt z Fundacją

kontakt@kresywpotrzebie.pl

tel.: +48 605 588 792