FUNDACJA KRESY W POTRZEBIE

AKCJA WIELKANOCNA PACZKA 2019

 

Corokczna akcja Wielkanocna Paczka ma na celu niesienie pomocy rodakom mieszkającym poza wschodnimi granicami Polski. Wielu z nich to osoby starsze żyjące bardzo skromnie. Ważne, by poczuli nasze wsparcie, zwłaszcza że przed nami Święta Wielkanocne. To dobry czas działań i otwarcia się na drugiego człowieka.

 

„Oni nie potrzebują tylko naszej pomocy, ale przede wszystkim naszej pamięci. Właśnie ten swoisty łańcuch pokoleń, ta solidarność z Kresowiakami, którzy przecież są częścią naszego narodu, sprawia, że na ich twarzach pojawia się uśmiech, a w oczach łzy wzruszenia” – tak komentują akcję wolontariusze z Mazowsza.

Ten wyraz pamięci o Rodakach to współczesna lekcja patriotyzmu dla młodego pokolenia.

22 i 23 marca 2019 r. wolontariusze i harcerze ze Szkoły Podstawowej im. Bohdana Arcta w Kotuniu uczestniczyli w akcji „Paczka na Kresy 2019” mającej na celu wsparcie Polaków mieszkających na Kresach. Głównymi organizatorami kampanii są Fundacji „Kresy w Potrzebie – Polacy Polakom” oraz Mazowiecki Wojewódzki Komendant OHP. Uczniowie szkoły w Kotuniu przy współpracy z właścicielami lokalnych sklepów (Lider Market, Groszek oraz Mirabelka) przez dwa dni w lokalach handlowych zbierali produkty, które przekazywali mieszkańcy gminy Kotuń. Akcja polegała na zakupie określonych na ulotkach i plakatach informacyjnych produktów i przekazanie ich wolontariuszom dyżurującym w sklepach. Działania spotkały się z ciepłym i serdecznym przyjęciem mieszkańców, którzy hojnie dzielili się artykułami spożywczymi, chemią domową i medykamentami. Zebrane artykuły zostaną w okresie wielkanocnym przekazane Polakom mieszkającym na Ukrainie, na Litwie i na Białorusi.

 

 

Darowizny na konto Fundacji

Osoby, które chcą wesprzeć akcję finansowo mogą również wpłacać darowizny bezpośrednio na konto Fundacji:

Fundacja Kresy w Potrzebie

nr konta: Alior Bank SA: 94 2490 0005 0000 4520 7799 3602

adres internetowy: www.kresywpotrzebie.pl

 

Kontakt z Fundacją

kontakt@kresywpotrzebie.pl

tel.: +48 605 588 792