FUNDACJA KRESY W POTRZEBIE

AKCJA PACZKA NA KRESY: PONAD DWA TYSIĄCE PACZEK DLA POLAKÓW NA LITWIE I BIAŁORUSI

 

Ponad dwa tysiące paczek trafi 14 i 15 grudnia do domów Polaków na Litwie i Białorusi w ramach akcji „Paczka na Kresy”. Organizują ją po raz trzeci Fundacja „Kresy w Potrzebie – Polacy Polakom” oraz Polska Fundacja Narodowa.

 

Jak powiedział Polskiemu Radiu Cezary Jurkiewicz, członek zarządu Polskiej Fundacji Narodowej, akcja „Paczka na Kresy” ma przede wszystkim wymiar symboliczny. – Ta paczka ma otworzyć drzwi, doprowadzić do rozmowy człowieka z człowiekiem. Przecież można było by przewieźć tirem te dary, porozdawać je w parafiach – natomiast tu nie chodzi o ten wymiar. Tu chodzi o doprowadzenie do tego, żeby Polacy, którzy mieszkają tutaj, ale też i Polacy mieszkający na terenie Rzeczpospolitej mogli w „stracić ten weekend” dla Polski tutaj, nauczyć się tego, że Polacy żyją po obu stronach granicy – tłumaczył Cezary Jurkiewicz.

Na Wileńszczyznę i Grodzieńszczyznę przyjedzie dzisiaj blisko 150 wolontariuszy, którzy będą odwiedzać polskie rodziny. Marcin Kurpios z Fundacji mówi, że liczba paczek w tym roku jest rekordowo duża. Paczki zawierają to, co na ogół jest niezbędne w domu. – Są to zazwyczaj produkty spożywcze o długim terminie ważności, chemia domowa, czasami kosmetyki. Wiadomo, że tu mieszka duża liczba osób starszych, więc są potrzebne różne kremy. Nie ma takiej możliwości, żeby coś było niepotrzebne, żeby coś się zmarnowało – zaznaczył Cezary Jurkiewicz.

Akcja „Paczka na Kresy” organizowana jest dwa razy w roku: przed Wielkanocą i przed świętami Bożego Narodzenia.

 

Polskie Radio 24 CZYTAJ WIĘCEJ

Polskie Radio 24 RELACJA ZE ŚWIĄTECZNEJ AKCJI „PACZKA NA KRESY”

 

 

Darowizny na konto Fundacji

Osoby, które chcą wesprzeć akcję finansowo mogą również wpłacać darowizny bezpośrednio na konto Fundacji:

Fundacja Kresy w Potrzebie

nr konta: Alior Bank SA: 94 2490 0005 0000 4520 7799 3602

adres internetowy: www.kresywpotrzebie.pl

 

Kontakt z Fundacją

kontakt@kresywpotrzebie.pl

tel.: +48 605 588 792