FUNDACJA KRESY W POTRZEBIE

DO POLAKÓW Z WILEŃSZCZYZNY DOTARŁA ŚWIĄTECZNA POMOC W RAMACH AKCJI „PACZKA NA KRESY”

 

Do potrzebujących Polaków na Wileńszczyźnie dotarła świąteczna pomoc w ramach akcji "Paczka na Kresy". Organizuje ją Fundacja "Kresy w potrzebie – Polacy Polakom". Oprócz wolontariuszy z Polski wzięli w niej udział również amerykańscy żołnierze z Batalionowej Grupy Bojowej NATO z Bemowa Piskiego. Partnerem akcji jest Polska Fundacja Narodowa.

 

Kapitan Byron Adams powiedział, że wraz ze swoim dowództwem szukał sposobu zaangażowania się w pomoc lokalnej społeczności. – Kiedy dowiedzieliśmy się, że jest szansa, aby dostarczyć prezenty gwiazdkowe i paczki z jedzeniem, stwierdziliśmy, że nie ma lepszego sposobu na wypełnienie chrześcijańskiego obowiązku – zaznaczył żołnierz.

Wolontariuszka Fundacji „Kresy w potrzebie – Polacy Polakom” zwróciła uwagę na to, że w paczce znajdują się przede wszystkim artykuły świąteczne. – Chcieliśmy przekazać słodycze czy kawę, ale też są artykuły pierwszej potrzeby – wyjaśniła.

Marcin Kurpios z Polskiej Fundacji Narodowej przypomniał, że podobne wsparcie trafia do Polaków na Wschodzie dwa razy w roku – w okresie świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy. – Pomagamy i wspieramy Fundację „Kresy w potrzebie – Polacy Polakom”. Wcześniej jeździliśmy również na Białoruś, ale kraj ten obecnie jest dla nas zamknięty. Zaczęliśmy zatem bardziej interesować się Ukrainą – wyjaśnia.

Paczki przywiezione przez wolontariuszy z Polski i amerykańskich żołnierzy trafiły do najbardziej potrzebujących rodzin z kilku podwileńskich miejscowości, w tym znajdujących się tuż przy litewsko-białoruskiej granicy Miednik Królewskich.

Wczoraj żołnierze NATO poznawali w Wilnie historię Rzeczpospolitej Obojga Narodów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Darowizny na konto Fundacji

Osoby, które chcą wesprzeć akcję finansowo mogą również wpłacać darowizny bezpośrednio na konto Fundacji:

Fundacja Kresy w Potrzebie

nr konta: Alior Bank SA: 94 2490 0005 0000 4520 7799 3602

adres internetowy: www.kresywpotrzebie.pl

 

Kontakt z Fundacją

kontakt@kresywpotrzebie.pl

tel.: +48 605 588 792