FUNDACJA KRESY W POTRZEBIE

„PACZKA NA KRESY” DLA NAJBARDZIEJ POTRZEBUJĄCYCH

 

W przedświątecznym czasie pamiętamy i dbamy o potrzebujących. Dobroczynna akcja „Paczka na Kresy”, zorganizowana przez Polską Fundację Narodową we współpracy z Fundacją Kresy odbyła się w miniony weekend na Wileńszczyźnie. Do akcji dołączyli stacjonujący w Polsce, Szczecinie żołnierze NATO.

 

Paczki z żywnością i niezbędnymi rzeczami, które trafiły do mieszkańców podwileńskich gmin, były zbierane w szkołach na Mazowszu. Tegoroczna edycja nawiązywała do historii Rzeczypospolitej wielu narodów.

Akcja dotarła do gminy miednickiej po raz drugi. W ramach projektu „Zwiastun” wzięli w niej udział amerykańscy żołnierze NATO. W tym roku świąteczne paczki otrzymało 150 osób z około 20 miejscowości. Żołnierze odwiedzili także mieszkańców Niemieża, Rudomina.

Polska Fundacja Narodowa angażuje się w projekty społeczno-kulturalne na terenie Kresów Wschodnich Rzeczypospolitej od 2018 roku. Wręczanie świątecznych paczek jest okazją do spotkania, rozmów, pokazania, że Polska i Polacy pamiętają o rodakach na Kresach.

Uczestnicy akcji oraz wolontariusze na wileńskiej Rossie uczcili pamięć powstańców styczniowych. Akcja charytatywna we współpracy z Fundacją „Kresy w potrzebie” zorganizowana została w tym roku również na Łotwie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Darowizny na konto Fundacji

Osoby, które chcą wesprzeć akcję finansowo mogą również wpłacać darowizny bezpośrednio na konto Fundacji:

Fundacja Kresy w Potrzebie

nr konta: Alior Bank SA: 94 2490 0005 0000 4520 7799 3602

adres internetowy: www.kresywpotrzebie.pl

 

Kontakt z Fundacją

kontakt@kresywpotrzebie.pl

tel.: +48 605 588 792