FUNDACJA KRESY W POTRZEBIE

DZIĘKUJEMY WAM ZA POMOC

 

...”A więc wojna! Z dniem dzisiejszym wszelkie sprawy i zagadnienia schodzą na plan dalszy”… Te słowa naszym Dziadkom i Rodzicom kojarzyły, lub kojarzą się z ogromną tragedią. Nie mieli, ani nie mają wątpliwości co one oznaczają i o czym przypominają.

 

Kiedy 24 lutego 2022, na naszych oczach, wybuchła kolejna faza wojny na Ukrainie, a Rosja zaatakowała ponownie Ukrainę i do dnia dzisiejszego ta krwawa agresja trwa, my, Polacy okazaliśmy się godnymi następcami naszych Przodków, którzy zbudowali swoją postawę także na Bohaterach Powstania Styczniowego, którego 160.rocznicę obchodzimy w tym roku. Ta ważna rocznica wymaga szczególnych działań, które pomogą nam zrozumieć fenomen Rzeczypospolitej Wielu Narodów, wielokulturowej, wielonarodowej, wielowyznaniowej, tej, którą do dziś wielu ludzi określa słowem Najjaśniejsza.

Fundacja „Kresy w potrzebie” między innymi, organizuje pomoc materialną dla osób potrzebujących, zamieszkałych na terenach Białorusi, Litwy, Łotwy i Ukrainy. Jedną z form tej pomocy jest cyklicznie organizowana akcja „Paczka na Kresy”, która odbywa się dwa razy w roku przed Świętami Bożego Narodzenia i przed Świętami Wielkanocnymi. W ramach tej akcji wolontariusze przygotowują paczki świąteczne, które następnie wręczają polskim i potrzebującym rodzinom w danym kraju. Dzięki darom zbieranym w szkołach tylko podczas akcji „Paczka na Kresy” Boże Narodzenie 2022 zostało przekazanych ponad tysiąc paczek rodzinom na Litwie, Łotwie i na Ukrainie, gdzie także dotarła dedykowana oddzielnie pomoc do parafii w Kostopolu, na Wołyniu.

Tym krótkim wstępem chcielibyśmy zaprosić Państwa osobiście i reprezentowane przez Państwa szkoły do udziału w tegorocznej edycji akcji „Paczka na Kresy” Wielkanoc 2023, która skierowana jest do osób mieszkających na Litwie i Łotwie.

Rozpoczęcie akcji będzie miało miejsce 2 marca 2023 r. podczas konferencji podsumowującej dotychczasową działalność Fundacji „Kresy w potrzebie”. Konferencja rozpoczyna zbiórkę darów dla potrzebujących na Kresach.

 

Liczymy na Wasze wsparcie.

 

 

Darowizny na konto Fundacji

Osoby, które chcą wesprzeć akcję finansowo mogą również wpłacać darowizny bezpośrednio na konto Fundacji:

Fundacja Kresy w Potrzebie

nr konta: Alior Bank SA: 94 2490 0005 0000 4520 7799 3602

adres internetowy: www.kresywpotrzebie.pl

 

Kontakt z Fundacją

kontakt@kresywpotrzebie.pl

tel.: +48 605 588 792