Fundacja „Kresy w potrzebie – Polacy Polakom”

 

650

przygotowanych paczek

10172

kilogramY żywności

488

odwiEdzonych rodzin

356

zaangażowanych osób

01

CEL FUNDACJI

UPOWSZECHNIANIE ZNAJOMOSCI JEZYKA POLSKIEGO,

POLSKIEJ KULTURY I TRADYCJI NARODOWYCH

03

DZIAŁANIA FUNDACJI

ROZWIJANIA KONTAKTÓW NAUKOWYCH, KULTURALNYCH, POLITYCZNYCH I SPOŁECZNYCH

02

ZAŁOŻENIA FUNDACJI

POMOC W ZDOBYWANIU WYKSZTAŁCENIA ZARÓWNO W POLSCE I W SZKOŁACH ZAGRANICZNYCH

04

PLANY FUNDACJI

POPRAWA SYTUACJI SPOŁECZNEJ, ZAWODOWEJ I MATERIALNEJ POLSKIEJ MNIEJSZOSCI NARODOWEJ

Pomoc dla Polaków z Mariupola

 

Dziękuję za wspólną pracę dla Polaków na wschodzie, w Mariupolu. Oni czekają na możliwość przyjazdu do Polski, oby jak najszybciej.

Cezary Andrzej Jurkiewicz:

– Państwo polskie musi stanąć po stronie Polaków na Wschodzie, którzy chcą wrócić do kraju – mówiła dziś kandydatka PiS na premiera Beata Szydło. Wraz z wolontariuszami przygotowała paczki dla rodaków z Mariupola.

Jak na razie władze nie chcą sprowadzić nawet kilkudziesięciu Polaków z Mariupola, nie mówiąc już o haniebnej polityce repatriacyjnej. O los naszych rodaków z Mariupola upomina się Beata Szydło.

– Dzisiaj polskie państwo musi stanąć po stronie naszych rodaków, którzy są na Wschodzie i chcą powrócić do swojej ojczyzny, do swoich korzeni. To jest nasze zobowiązanie moralne, a także obowiązek wobec osób, które przez tak długi czas nie mają wsparcia – powiedział Beata Szydło, wiceprezes PiS, kandydatka na urząd premiera RP.

Z wolontariuszami „Kresy w potrzebie – Polacy Polakom” Beata Szydło przygotowała paczki, które trafią do Polaków w Mariupolu. W siedzibie Caritasu woluntariusze przygotowali dotąd ok. 100 paczek. Są w nich produkty żywnościowe, chemiczne, produkty dla dzieci.

nr konta: Alior Bank SA: 94 2490 0005 0000 4520 7799 3602

www.kresywpotrzebie.pl